Öppet hus 10 maj kl. 10.00-14.00

banner1
Öppet hus i Forsmarks skola är ett tillfälle att träffa lärare och elever, besöka vår fantastiska miljö och få information om vår pedagogiska satsning, som inkluderar iPads till alla lärare och elever. Du får även veta mer om våra unika utbildningar med energiprofil inom naturvetenskap och teknik och om hur vårt stora kursutbud öppnar upp för arbete inom energibranschen, samtidigt som det ger dig en bred grund för fortsatta studier inom många områden på högskolan.
Vi bjuder på fika och lunch!

Anmäler dig gör du antingen genom att ringa skolans kansli: 0173-826 00, e-posta till info@forsmarksskola.se eller fylla i dokumentet här: http://korta.nu/fsoppethus. Svara innan den 8 maj. Kommer ni så långt bort ifrån att ni kanske behöver övernatta, kan vi hjälpa till att arrangera detta. Ange i så fall detta i ert svar så ringer vi upp er och ordnar detaljerna.

Välkommen till möjligheternas och valfrihetens skola!