Öppet hus: 24 januari 17.00-20.00

Öppet hus i Forsmarks skola är ett tillfälle att träffa lärare och elever, besöka vår fantastiska miljö, få information om vår nya pedagogiska satsning, som inkluderar iPads till alla lärare och elever, men framför allt får du veta mer om våra unika utbildningar med energiprofil inom naturvetenskap och teknik. Vi berättar mer om hur vårt stora kursutbud öppnar upp för arbete inom energibranschen, samtidigt som det ger dig en bred grund för fortsatta studier inom många områden på högskolan.Välkommen till möjligheternas och valfrihetens skola!

 

Anmäl ditt deltagande till skolans kansli, 0173-826 00, info@forsmarksskola.se.

Välkomna!

Skapa din egen vägbeskrivning till Forsmarks skola. Välj sedan ”mål” i kartbilden för att få upp en karta över Forsmarks bruk.