browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Landgång?

Posted by on May 15, 2011

Gutentag mein läsare! Emma här!
Vi har just vaknat, eller ah, vi vaknade vid sju utav Cajsas hemska väckerklocka? sen Pernillas väckarklocka. Alla vaknade i alla fall och det blev rush in i duschen för alla för att sedan gå ner till frukosten. Pannkakor med sirap, bacon, äggröra, you name it. Pernill tog även en extra muffin att fylla sin mage med, mumsigt värre.
Om ca 20 min är vi framme i Tyskland och vi har alla fått fina meddelanden på mobilen som välkomnar oss hit, sweet! Nu väntar en trevlig lagom lång(lika lång som igår) bussresa, tills vi är framme där vi ska bo, Boppard tror jag? Jaaajaaa, nu ska vi borsta tänderna och göra oss redo för vad (buss)resan har att erbjuda ;D

Sååå.. Auf wiedersehen!

2 Responses to Landgång?

  1. Pernilla

    Vill bara upplysa alla om att jag enbart åt apelsin och muffins, så att ingen tror att jag är en tjockis som Emma!!!!/Pernilla

  2. Sandy

    Hallå! Tror ni Blondinbella blev känd på att skriva massa skit bara?!
    Ge oss fler bilder! :)

    Hoppas ni har det kul på bussen :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>