browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bergsvandring

Posted by on May 25, 2014

Hej hej!

Just nu är vi i Wissembourg och här stannar vi bara en natt för imorgon åker vi till färjan som tar oss hem till Sverige igen. Resan har varit en väldigt rolig upplevelse och vi har gjort så mycket olika roliga saker men nu ska det faktiskt bli skönt att komma hem.

Men nu tänkte jag berätta om gårdagen! Vi gjorde en vandring upp för ett av bergen i Alperna. Det tog ett antal timmar och det var riktigt jobbigt ibland men utsikten som man fick vid toppen och vid utsiktsplatserna på vägen gjorde det så värt. Det var en otrolig upplevelse och tänkte visa lite bilder därifrån nu.

IMG_2072 IMG_2093 IMG_2228

IMG_2237

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>