browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

I en forort till Paris

Posted by on May 18, 2011

Nu har jag fatt lana en dator har i staden nagonstans utanfor Paris eftersom det var billigare att lana en dator an att betala for att anvanda sin egna pa ru,,et var det ett alternativ jag tog till vara. Dock sitter inte tangenterna dar de ska men vad kan man gora.

I natt nar Freja kom hem efter att ha besokt en konpis i Luzern. Gick hon till Sandra Pernilla och Sabinas rum for att beratta att hon kommit hem, vi alla vet hur orolig forsmarkare blir. Blondq sma tjejer ska inte vara ute och ga ensam. De tre sma liven lag forstas och sov nar Freja knackade forsiktigt pa vandrarhemsdorren. Plotsligt hor Freja ett duns och tva gapskrattande tjejer. Sandra kommer slutligen fram till och bryter aterigen ihop nar hon oppnat den. Sa har dagen efter handelsen kan man se blamarken och svullnader pa hennes kropp. Enligt kallor ska Sandra ha rullat ut overslafen i vaningssangen och landat i sin resvaska det forklarar hennes omma kropp.

Pontus kopte en fick-kniv igar som minne av Schweiz. Nu har han skurit sig med den och bloder. Slutsats – smapojkar ska inte halla pa med vassa saker.

Johan Thun har fint informerat oss om vad man ska gora om man blir ranad i Paris. Och hur man ska gora for att undvika att det ska handa. Antligen kanske vi kan skaffa oss nagon slags solbranna till avslutningen.

De fina namnen Thun dopte vara hotellrum till har i Paris:

Krypin Kakan
Svit Aland
Slabbiga Slabbo
Ultimatule
Barris barrack
m.fl

2 Responses to I en forort till Paris

 1. Zara

  Hej på er!

  Försvunna unga damer och herrar, blodvite och blåmärken – jag borde aldrig ha lämnat er ensamma i händerna på herrarna Thun och Vesterbacka. Hur går det för Love?

  Hälsningar

  Zara

 2. Linda

  J’éspère que vous avez bien profité de la vie culturelle à Paris. Peut-être avez vous aussi fait un peu de shopping…?

  A Bientôt!
  Linda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>