browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Ett stekhett Lissabon

Posted by on May 31, 2015

Hej allihopa!

 

Just nu sitter vi i vårt hotellrum i Lissabon och pustar ut. Dagen började med utflyttning från hotellet i Nazaré, följt med en flertimmarspromenad här i Lissabon, där vi bland annat fick se en fin utsikt mot kusten.

 

Eftersom det inte blev något inlägg igår kan jag ta lite kort om den dagen med. Dagen började med frukost och sedan samlades alla i hyrbilarna för att åka till Penice och surfa! Vi hade en surflektion i lite mer än två timmar där vi fick lära oss grunderna. Dagen avslutades sedan med gemensam middag när vi väl var tillbaka i Nazaré.

 

Tyvärr blir det inga bilder idag då hotellet vi är på just nu har riktigt kasst internet, men ni kan förvänta en hel hög med bilder de kommande dagarna!

 

//Alex

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>